Balance yoga

Balance yoga

Загальний опис, мета і концепція

Стиль Balance yoga спирається на традицію одного з найвідоміших вчителів сучасності — Шрі Тірумали Крішнамачарьі, чиї учні створили найбільш популярні в усьому світі школи йоги.

У цій традиції використовуються статико-динамічні послідовності на основі віньяси — зв’язку руху і дихання.

В Balance yoga використовується принцип, де кожен рух відповідає вдиху або видиху, залишається незмінним, коли вправи буквально нанизуються на дихання. Це створює зв’язок між асанами, де кожна наступна підсилює ефект від попередньої, а кожна попередня готує до наступної.

На що робиться акцент в процесі практики

Акцент в практиці робиться на відновлення м’язового балансу за допомогою динамічного режиму тренувань, активно включає м’язи антагоністи. Завдяки такому підходу, відновлюється функціональна довжина м’язових волокон, втрачена в результаті повсякденних навантажень, зокрема, сидячого способу життя, що дає можливість ефективно працювати і в статичному режимі, розвиваючись в практиці більш результативно.

Виконання асан базується виключно на знаннях біомеханіки та анатомії людського тіла.

Формування тренувального режиму і послідовностей залежить від стратегічних завдань практики, з урахуванням сучасних досліджень спортивної біохімії та медицини.

Невід’ємною і найважливішою частиною тренувального процесу є принцип компенсацій після навантажень і принцип травмобезпеки.

Рівні в Balance yoga

Співвідношення статики і динаміки варіюється в залежності від рівня і складності практики. Для новачків результативним є динамічний режим з використанням великої кількості вьяям. Поступово, у міру набуття досвіду, фіксації в асанах стають більш тривалими, не втрачаючи в якості.

Хатха-йога початкова 1. Багато динамічних вьяям. Ритм заняття дозволяє освоїти техніку виконання асан і базові принципи травмобеспеки. Якщо ви новачок, то ці заняття для вас.

Хатха-йога початкова 1,5. З’являються статичні фіксації у вправах. Якщо ви вже займалися йогою в минулому і у вас була велика перерва або є досвід інших занять і ваше тіло досить треноване, то це заняття для вас.

Хатха-йога початкова 2. Тренування в статико-динамічному режимі. Практикуючим важливо вже володіти технікою виконання асан, потрібна деяка підготовка, тому для новачків це тренування не підходить.

Хатха-йога основний рівень. Заняття розраховане на просунутих практиків, тих хто вже освоїв Хатха Йога Початкова 1 і 2.

Тривалість: 60-90 хвилин

Дні та години занять:

Пн, Ср, Пт — 9:00-10:30 — Юлія Єгорова (Рівень 2), під запис

Пн, Ср, Пт — 18:30-20:00 — Олександр Зеленський (Основний рівень)

Вт, Чт — 19:30-20:30 — Олеся Бондаренко (Рівень 1)

Вт, Чт — 19:00-20:30 — Юлія Єгорова (Рівень 1-1,5)

Вікові обмеження: Від 16 до 60 років

Протипоказання:

  • гострі або тяжкі стани;
  • психічні розлади;
  • органічні ураження серця;
  • захворювання крові;
  • інфекційні захворювання опорно-рухового апарату;
  • злоякісні новоутворення.